Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Elektroniczny monitoring już od kołyski
Autor Wiadomość
wireq 
kapitan



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 745
Wysłany: 2008-05-21, 14:02   Elektroniczny monitoring już od kołyski

Po tragicznej śmierci skatowanego 3,5-letniego Bartusia, w Sejmie wrze. Jak dowiedział się dziennik.pl, posłowie chcą pilnie stworzyć komputerowy system, który ma zapobiec takim tragediom. Zebrane w nim będą dane o życiu wszystkich polskich dzieci - informacje.
[ źródło: http://www.dziennik.pl/wy...kie_dzieci.html ]
PO zapowiadała cuda. Widać, że nowa władza chce dotrzymać słowa. Ręce opadają ...
 
 
skully
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-21, 16:11   

Czy komputerowy system zapobiegnie takim tragediom? Bardzo wątpię. :mad: Wiadomo, że najbardziej zawodnym jest, jak zwykle, czynnik ludzki. Zadziwiające jest bestialstwo "rodziców". Nie wiem czy cudzysłów w tym przypadku wystarczy, chyba nie. To nie są rodzice tylko... , daruję sobie określenie, bo każde najgorsze będzie za delikatne. Dopóki nie będzie skutecznej walki z patologią w rodzinie, dopóty żaden system nie ustrzeże najbardziej bezbronnych istot, jakimi są dzieci, przed takim wyrodnialstwem. Ostatnio w mediach jest głośno o przypadkach katowania dzieci, a co z tymi, o których się nie mówi, skrywanych głęboko przed ludzkim okiem? :evil:
PO słynie z zapowiadanych cudów... , których nie ma! Opadają... nie tylko ręce. :sad: :sad: :sad:
 
 
Tolek 
kandydat


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 78
Wysłany: 2008-05-21, 17:36   

A ten system co to od 10 lat miał być w zusie w końcu działa :lol:

Dziecią proponuje wszczepiać pod skórę chip rfid,
Do tego mały tatuażyk na tyłku z kodem kreskowym, i dla bezpieczeństwa kolczyk w uchu.


Proponuje tez wprowadzić komputerowy system zapobiegający stłuczką na drodze a także kradzieżą rowerów i łyżworolek.
A na serio to żaden system tu nic nie zmieni.
 
 
rysiu 
pułkownik
CYWIL



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2008-05-22, 09:37   

Posłanka, jeszcze jako minister pracy w rządzie PiS, przygotowała projekt powołujący do życia gigantyczną bazę danych. Dziś wraca ze swoim pomysłem.
To tak gwoli uzupełnienia....
 
 
pitermax 
chorąży
MON



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 344
Wysłany: 2008-05-22, 14:27   

To co się dzieje to jakiś koszmar. Ludzie mają dzieci, aby ich katować, łapy bym im .........
Zmienić prawo :!: , dla takich "podludzi" nie ma litości :evil:
Myślę, że żadna technika i bazy danych tu nie pomogą, większą rolę muszą odgrywać sąsiedzi, znajomi, rodzina. Nie zamykać się w swoich czterech ścianach i nie udawać, że nic złego "za ścianą" się nie dzieje. Szkoła, przedszkola też powinny obserwować dzieci, a wychowawcy więcej czasu poświęcać na rozmowy o przemocy w rodzinie. Trzeba zmienić podejście, że to co dzieje się z dzieckiem w domu to jest sprawa rodziny i "nas" wszystkich wokół to nie obchodzi i nie interesuje.
 
 
 
skully
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-22, 16:53   

pitermax napisał/a:
To co się dzieje to jakiś koszmar.


....................................................................................................................................
..............................................................
1. Lekarze walczą o życie pobitego niemowlęcia.
2. Posiniaczone 9-miesięczne dziecko trafiło do szpitala.
3. Siostra zakatowanego 3,5-latka zaginęła podczas libacji.
4. Skatowane przez rodziców niemowlę nie żyje.
5. 25 lat więzienia dla mordercy 7-miesięcznej Wiktorii
6. Rodzice zastępczy bili 14-latkę?
....................................................................................................................................
...................................................................... to nie jest ani początek, ani koniec tego koszmaru. To tylko... wycinek z ostatnich dni, a w Sejmie wrze dopiero TERAZ :?: Dla naszych posłanek i posłów nawet ludzka tragedia, to tylko okazja do uprawiania polityki.
Czy, gdyby działał wspomniany system komputerowy nie doszłoby do powyższych tragedii? Wątpię. Może jedynym, a skutecznym wyjściem jest powrót do jednego z najstarszych kodeksów świata - Kodeksu Hammurabiego - którego głównym hasłem było "oko za oko, ząb za ząb", bo jaka to kara, za takie bestialstwo, 10 czy 12 lat więzienia? Żadna :!: .
Pitermax zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. :sad:
 
 
Tolek 
kandydat


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 78
Wysłany: 2008-05-22, 17:54   

Problem polega na tym ze to sie dzieje cały czas i będzie sie działo,
żaden system tu nic nie zmieni takie pomysły to tylko zagrywka pod publiczkę.

Niestety to jest czuła struna w która sie fajnie uderza nie zależnie czy robi to jakiś polityk czy dziennikarz. Ale tak naprawdę te przypadki są marginalne, ale bardzo dobrze przez wszystkich mogących osiągnąć z tego korzyści eksploatowane. Mało kto potrafi kolo tego przejść obojętnie i dla tego sie na tym wszyscy chętnie pasa. Pamiętam jak kilka lat temu znajomego dziecko sie bawiło podbiegł do niego bezpański pies i go ugryzł, po kilku minutach w szpitalu była telewizja z kamera.

Problem rzeczywiście istnieje ale co z nim zrobić nie wiem. Bo żadne rozwianie odgórne niema prawa zadziałać. A oddolne tylko troszkę. Nie da sie wyeliminować pewnych patologicznych zachowań w żaden sposób. Bo na dobra sprawe wszystkich nalezalo by profilaktycznie zamknac albo grupie ryzyka odbierac dzieci po narodzeniu (to by działało z dokładnością od odpowiedniego dobrania grupy ryzyka wiec tez tylko z pewnym prawdopodobieństwem)

Mam 26 lat i dobrze pamiętam jak bylem młodszy to ciągle łaziłem podrapany i posiniaczony, a to mailem posiniaczone nogi od gry w pikle to sie w lesie parku podrapałem o gałęzie to pysk roztrzaskałem spadając z powera i tak mogę jeszcze długo

Ale tak naprawdę to była kwintesencja dzieciństwa. I jak sobie pomyśle ze ktoś by mi to miał odebrać, i kazać siedzieć w domu żebym czasem siniaka sobie nie nabił to powaznie wątpię czy taki przepis ma jakikolwiek sęs i nie zaszkodzi więcej niż może pomoc.

Bo problem polega na tym ze w przypadku tak drażliwej sprawy zrobi sie z tego "polowanie na czarownice", Zrobi sie z tego piramida paranoi. Jak by moi rodzicie mieli sie wytłumaczyć z każdego siniaka jakiego sobie nabiłem to by sie do tej poty tłumaczyli.

Co do kwestii roli odgrywanej prze sąsiadów to tez nie takie hop siup. Takie rzeczy raczej dzieją sie w gorszych dzielnicach a tam każdy martwi sie o siebie bo naprawdę ma czym.

Jestem jak najbardziej za zaostrzeniem kar za tego typu przestępstwa ale z drugiej strony trzeba być świadomy tego ze to tylko upust mojej nienawiści do sprawców tego typu przestępstw a nie realna bariera kora mogla by ich od tego odwieść, Bo niestety to najczęściej są jednostki na które nie działa w żaden sposób świadomość nieuchronności/ciezaru kary
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group