Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: IN
2008-07-31, 06:58
Prof. o lustracji "Pocałujcie mnie w d..., pajace!"
Autor Wiadomość
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2007-04-17, 11:35   Prof. o lustracji "Pocałujcie mnie w d..., pajace!"

Pocałujcie mnie w dupę, pajace! - taki odautorski komentarz dodał do swojego oświadczenia lustracyjnego prof. Jan Turulski z Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku - podaje portal Gazeta.pl

Profesor podpisał pierwszą część oświadczenia, mówiącą o tym, że nie współpracował z tajnymi służbami, po czym na całym druku, na ukos, napisał zacytowane wyżej zdanie. W takiej formie oświadczenie trafiło do rektora UwB [ustawa obliguje go, by wezwał pracowników do wypełniania oświadczeń - red.]. Do rektora powędrował też list, w którym prof. Turulski wyjaśnia, kogo ma na myśli i dlaczego sięgnął po emocjonalny oręż - czytamy w portalu Gazeta.pl

Zaczął zabawnie, kpiąc m.in. z represji, jakie spotkają obywatela za niezłożenie oświadczenia:"Magnificencjo, jestem zdumiony i rozczarowany, że za odmowę wykonania tego "obowiązku" twórca ustawy przewiduje tak [mało] dotkliwą karę [utrata funkcji albo posady - red.]. Za tak obrzydliwe przestępstwo, jakim jest odmowa wypełnienia formularza samolustracyjnego, w IV RP winna być jedna kara: kara śmierci.(...). W zaistniałej sytuacji nieuzasadnionego humanitaryzmu ustawy, (...) na przymus złożenia oświadczenia odpowiadam twórcom tego aktu prawnego: "Pocałujcie mnie w dupę, pajace!". Potem list przybiera już bardziej poważny ton:"Swoją reakcją przeciwstawiam się złu, jakie zaczęło się panoszyć w Polsce wraz z rządami PiS-u - pisze prof. Turulski. I wylicza jego przejawy: "Ustawa jest następstwem zapędów totalitarnych ugrupowania rządzącego, które zwasalizowało sobie sądy, wojsko, policję, służby specjalne i media publiczne. (...) Ich karlejąca polityka zagraniczna może być inspiracją dla polish jokes, a nie dla forowania polskich interesów. (...) W realizacji swoich celów korzystają z prymitywnych metod, takich jak dzielenie społeczeństwa na grupy lepszych i gorszych, szczucie jednych na drugich, poniżanie (...). Lustrację pod postacią samolustracji, w sytuacji gdy zasoby archiwalne należą do nich, tylko upośledzony umysłowo może traktować jako uczciwą metodę oczyszczenia grup zawodowych ze szpicli".

więcej >>>

Warte podkreślenia:
"Pocałujcie mnie w dupę, pajace!"
IN
 
 
Dzaba 
MODERATOR
MON



Pomógł: 61 razy
Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 1348
Wysłany: 2007-04-17, 16:49   

Nawet ja bardziej dosadnie bym tego nie ujął :smile:
Jestem ZA
 
 
Monika
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-17, 18:44   

Witajcie! Myślę że postąpił ten Pan bardzo odważnie i pokazał wszystkim co myśli o lustracji.
Jest świetnie. :wink:
 
 
pitermax 
chorąży
MON



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 344
Wysłany: 2007-04-18, 10:43   

Mocno powiedziane i odważne. :mrgreen:
 
 
 
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2007-05-10, 10:38   

A tak napisał....



załącznik nr 1 >>>

załącznik nr 2 >>>
 
 
robson36 
kandydat


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 95
Wysłany: 2008-07-30, 11:45   

Tak apropo oświadczeń lustracyjnych. Czy one powinny mieć jakąś klauzule?
 
 
skully
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-30, 19:37   

*IN* napisał/a:
A tak napisał....

Obrazek

załącznik nr 1 >>>

załącznik nr 2 >>>



Niestety *IN*, nie znaleziono tych załączników na serwerze. :sad:
 
 
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2008-07-31, 06:57   

Ale były dostępne 2007-05-10, 11:38 - przecież nie mogę odpowiadać za archiwum NIE po ponad roku. Nagle wszyscy zainteresowali się tematem, a rok temu jakoś umknął ten post Waszej uwadze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group