Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Mój PREZYDENT

PREZYDENTEM powinien zostać:
TUSK
22%
 22%  [ 16 ]
KACZYŃSKI
4%
 4%  [ 3 ]
CIMOSZEWICZ
40%
 40%  [ 28 ]
LEPPER
4%
 4%  [ 3 ]
RELIGA
1%
 1%  [ 1 ]
BOROWSKI
5%
 5%  [ 4 ]
GIERTYCH
0%
 0%  [ 0 ]
KALINOWSKI
0%
 0%  [ 0 ]
BOCHNIARZ
0%
 0%  [ 0 ]
TYMIŃSKI
0%
 0%  [ 0 ]
KORWIN-MIKKE
12%
 12%  [ 9 ]
ktoś inny
8%
 8%  [ 6 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
IN 
Site AdminPomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1002
Wysłany: 2005-09-07, 07:48   

Wprawdzie to nie plakaty żon kandydatów, ale popatrzeć też można... :lol:

 
 
IN 
Site AdminPomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1002
Wysłany: 2005-09-14, 14:47   Cimoszewicz: Rezygnuję z udziału w wyborachWłodzimierz Cimoszewicz zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich. Swoim zwolennikom nie wskazał, na kogo mają głosować, bo - jak powiedział dziennikarzom - wśród pozostałych kandydatów nie widzi osoby godnej tego urzędu.

Cimoszewicz wygłosił jedynie oświadczenie i opuścił sejmową salę, w której odbywała się konferencja prasowa.

"W proteście przeciw deprawowaniu obyczaju politycznego w Polsce przez część polityków i część dziennikarzy rezygnuję z udziału w wyborach prezydenckich" - oświadczył Cimoszewicz. Podkreślił, że w toku kampanii wyborczej "w wyjątkowo nikczemny sposób" zaatakowano jego rodzinę, w tym dzieci i dlatego nie może on i nie chce pozostać bierny, musi pomóc najbliższym.

Jak dodał, w obecnej kampanii "doszło na skalę wcześniej niespotykaną do posługiwania się kłamstwami, oszczerstwami i bezpodstawnymi zarzutami". "Bez skrupułów sięgnięto też do fałszywych świadków i dokumentów. Ta zmasowana akcja czarnej propagandy skierowana przeciwko mnie przyniosła zamierzony skutek" - mówił ogłaszając swoją rezygnację.

Jak zaznaczył, przez szacunek dla osób udzielających mu poparcia nie będzie udzielał im instrukcji, na kogo powinny głosować w wyborach prezydenckich. Podkreślił, że sam nie widzi "osoby godnej tego urzędu".

Jednocześnie Cimoszewicz powiedział, że dostrzega, jak bardzo pozytywne zmiany zachodzą w SLD, który odmłodził swoje kierownictwo. Według niego, odnowiony SLD daje "prawdziwą szansę odnowy na lewicy".

Cimoszewicz zaznaczył, że wymierzona w niego "negatywna kampania miała swoją logikę". Jak podkreślił, logika ta polegała na tym, "że codziennie, co kilka dni" pojawiały się kolejne zarzuty, z których dziennikarze czynili "sensacje".

Polityk ocenił, że ostatnio "dochodziło do przekraczania kolejnych granic absurdu". Jak powiedział, we wtorek usłyszał od pewnej dziennikarki, że "zawodowo zajmował się transakcjami giełdowymi".

"Otóż informuję, że w ciągu całego swojego życia dokonałem 8 transakcji giełdowych. Poza jedną, wcześniej szczegółowo omawianą polegającą na zakupie akcji firmy Orlen, wszystkie te transakcje miały średnią wartość rzędu 38 tys. zł i dokonywane były na zasadzie kolejnego wykorzystywania moich oszczędności" - powiedział. Podkreślił, że na tych transakcjach stracił ok. 14 tys. zł.

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Olejniczak, który brał udział w konferencji Cimoszewicza, powiedział, że jest mu niezmiernie żal z powodu jego rezygnacji. "Cimoszewicz padł ofiarą fałszywych oskarżeń i pomówień" - podkreślił.

"Nie dostrzegam obecnie żadnego kandydata, na którego mógłbym zagłosować" - oświadczył Olejniczak. Jak dodał, po decyzji Cimoszewicza dołącza do grona tych osób, które nie mają swojego kandydata w wyborach prezydenckich.

Zaznaczył też, że w nowej sytuacji SLD koncentruje się na wyborach parlamentarnych. Zaapelował "do wszystkich ludzi lewicy i centrum o głosowanie na SDL". "Dzięki wam możemy stać się jedyną siłą, która skutecznie oprze się autorytarnym zapędom" - mówił.

Olejniczak powiedział też, że ma żal do swoich starszych kolegów, w tym do kandydata SdPl Marka Borowskiego, że nie sprzeciwiali się atakom na Cimoszewicza. Na te słowa zareagował sztab Borowskiego. Jak napisał w przesłanym PAP oświadczeniu szef sztabu Arkadiusz Kasznia, "Borowski jako jedyny kandydat zajął jasne stanowisko w sprawie ataków na Włodzimierza Cimoszewicza". Przypomniał też, że Borowski umieścił w prasie apel o prowadzenie merytorycznej kampanii wyborczej, w którym odniósł się do kampanii prowadzonej przeciwko Cimoszewiczowi.

źródło >>>
 
 
Dzaba 
MODERATOR
MONPomógł: 61 razy
Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 1343
Wysłany: 2005-09-14, 14:58   Re: Cimoszewicz: Rezygnuję z udziału w wyborach

*IN* napisał/a:
(...)że sam nie widzi "osoby godnej tego urzędu".


Nie podoba mi sie to co robili z Cimoszewiczem, ale dlaczego ON stał się taki zadufany w sobie?? :?
Gdy sam kandydował wszystko było OK, a teraz nagle nie ma godnego następcy Kwacha....?? :shock:
 
 
kaz45 
kapralPomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 107
Wysłany: 2005-09-15, 16:41   

Nic się nie martwcie. W poniedziałek powie, że namyślił się i znowu kandyduje. We wtorek może to odwoła ale już w środę ... I tak do wyborów. Ważne żeby media dużo o tym pisały. Tylko czy aby będzie kandydował w dniu wyborów? Bo jak akurat wypadnie pora nie kandydowania to będzie problem. :lol:
 
 
tajny007
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-19, 23:43   

Jak co 4-5 lat można zaobserwować polityczny spektakl jaki fundują nam partie polityczne i sztaby wyborcze. Kazdy ma receptę na sukces a mimo to po wygraniu wyborów nagle zapomina o postulatach i obietnicach. Jak zawsze ze strony prawicowych ugrupowań dominuje kampania negatywna osmieszanie kandydatów, wytykanie im wad. (jak Kwachu startowł na druga kadencję to spoty reklamowe AWS były głównie o chorej goleni Kwacha, i ziemi kaliskiej) Teraz choćby sposób w jaki został "załatwiony" Cimoszka. A ostatnio nawet ktoś kopie dołek pod Tuskiem. Jeśli w taki sposób postępują z kandydatami na tak powazne stanowiska, to czy lepiej traktować będa zwykłego obywatela??? :cry:
 
 
wireq 
kapitanPomógł: 20 razy
Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 745
Wysłany: 2005-09-22, 14:26   

Szanowny Adminie!

Uprzejmie proszę o usunięcie z ankiety "prezydenckiej" kandydatury Włodzimierza Cimoszewicza. Czy personalia osoby, która po słynnym blamażu, wycofała się się z wyścigu do jakże ważnego fotela, winny nadal "cieszyć" oczy użytkowników forum - i to na jego głównej stronie???

Dla podsumowania proponuję lekko zmienioną, pewną łacińską maksymę: "Przede wszystkim nie straszyć!" (takimi kandydatami).
 
 
IN 
Site AdminPomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1002
Wysłany: 2005-09-22, 15:24   

Szanowny Moderatorze...

To, że Cimoszewicz zrezygnował wcale nie oznacza, iż 25 osób oddających swój głos w ankiecie, nie chciałoby, aby to właśnie on został prezydentem :)
Potraktujmy sondę jako zabawę, a nie jako sztuczny sodaż OBOPu.
Nie ma krystalicznych kandydatów, każdy z nas ma coś na sumieniu. Coś, co mogłoby nas zdyskredytować w różnych sytuacjach.
Tym nie mniej bardzo się cieszę, że wreszcie coś /ktoś/ Ciebie sprowokowało. :lol:
Zapraszam do dalszego wyżywania się na obecnych lub byłych kandydatach do urzędu przezydenckiego. Dyskusja może okazać się całkiem ciekawa... :)

P.S.
Nie mam pomysłu na nową sondę :cry:
 
 
wireq 
kapitanPomógł: 20 razy
Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 745
Wysłany: 2005-09-22, 16:31   

Wielce Czcigodny Adminie,

nie chodzi mi o "kryształowość" kandydatów do państwowych synekur, ale o poziom poczucia honoru (nie mylić z humorem!) i wiedzy merytorycznej niektórych z nich. Jeśli kandydant na prezydenta, doktor nauk prawnych, głoszący od lat slogany o "czystych rękach" i "państwie prawa", nie ma pojęcia o dotyczących go osobiście przepisach, jak również nie potrafi samodzielnie wypełnić oświadczenia majątkowego, obarczając tą jakże prywatną sprawą "przypadkową" asystentkę, to pozwolisz że oszczędzę czytelnikom nieparlamentarnego komentarza.

Jeśli niektórym przedstawicielom elektoratu wystarczają do popierania kogoś slogany, pustosłowie, rowny przedziałek, albo optymalnie wygolone policzki, to problem elektoratu ... nie mój.

P.S. Nie będę wyżywał się na innych kandydatach - chyba zauważyłeś Szanowny Adminie motto przy mojej ikonce na tlenie: "Nie dotykam wrednej gęby polityki".
 
 
IN 
Site AdminPomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1002
Wysłany: 2005-09-23, 09:25   

Daleki jestem od obrony byłego kandydata Cimoszewicza, tym nie mniej w naszej sondzie od wczoraj przybył mu jeden głos. O czym to świadczy? Ano o tym, iż pomimo jego rezygnacji, są ludzie, którym podoba się jego "równy przedziałek lub optymalnie wygolone policzki" i chwała im za to, ponieważ nie boją się wyrażać swojej opinii, pomimo "tchórzostwa" ich kandydata.
Nad poziomem honoru też można polemizować. Przypomnijmy sobie "aferę dyskową" w ministerstwie Cimoszewicza. Czyż nie podał się do dymisji /nieważne jak to zwał/?
Reasumując: z przykrością stwierdzam, że nie będę nic zmieniał w sondzie, a to dlatego, iż szanuję ludzi, którzy postawili kropkę przy jego nazwisku. Cała sonda wzięłaby w łeb, ponieważ głos można oddać tylko raz.

Na zakończenie zachęcam wszystkich do udziału w naszej zabawie. Wireq - Ciebie również. Nie wszystkie nasze sondy mają podtekst polityczny :)
 
 
wireq 
kapitanPomógł: 20 razy
Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 745
Wysłany: 2005-09-23, 22:42   

Wielce Czcigodny Adminie!

Okoliczność, że ktoś w akcie poparcia kliknął wczoraj na nieistniejącego kandydata jest dla mnie wyłącznie dowodem abberacji umysłowej głosującego. Proponuję nagrodzić "klikacza" płytą ... może Mandaryny lub innej medialnej gwiazdki , "zdolnej inaczej" ...

Odnośnie "dymisji", o której piszesz: dla mnie miała ona wybitnie taktyczny charakter i z góry przewidzieć można było, że nie zostanie przyjęta. Skoro jednak dotykamy "dyskowej afery w MSZ", to może spróbujmy sobie uświadomić, że wynikła ona z powodu totalnego bałaganu w tym resorcie, za który odpowiedzialność powinien ponieść minister. Poniósł??? He, he, he ... przecież nikomu z powodu tej afery włos z głowy nie spadł, w tym panu Włodzimierzowi Cimoszewiczowi, który - Twoim zdaniem - honorowo podał się dymisji. Nawiasem mówiąc, czy ktoś dysponuje wiedzą o dalszych losach postępowań wszczętych w tej sprawie przez właściwe organy, a może wiadomo komuś, co wynikło z "prac" komisji sejmowej, która zająć miała się wyjaśnieniem afery??? Podpowiem więc - próżno szukać owoców tych działań, bo jak wiekszość afer i ta uleciała w niebyt. Czy teraz - na takim chociażby przykładzie - rozumiesz po troszę Drogi Adminie dlaczego staram się "nie dotykać wrednej gęby polityki" i nie klikać w jakiekolwiek pola w ankietach i sondażach politycznych?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group