Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Dziennikarze ścigani za tajemnicę państwową
Autor Wiadomość
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2009-05-06, 11:31   Dziennikarze ścigani za tajemnicę państwową

Cytat:
Dziennikarze krytykują uchwałę Sądu Najwyższego, która pozwala karać za ujawnienie tajemnicy państwowej nie tylko urzędników, którzy są źródłem informacji, ale także ujawniających ją redaktorów. - To próba zamknięcia ust mediom - mówi prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Krystyna Mokrosińska.


więcej >>>
 
 
glina 
chorąży
CYWIL



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 250
Wysłany: 2009-05-06, 12:09   

Uchwała + uzasadnienie decyzji Sądu Najwyższego
 
 
wiek 
FILOZOF
SAMORZĄD


Pomógł: 77 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1728
Wysłany: 2009-05-06, 12:59   

Czyżby miała się definitywnie skończyć era "kontrolowanych" przecieków do mediów? :lol:

A na poważnie, to ta uchwała SN znacznie ułatwi, szeroko rozumianemu wymiarowi sprawiedliwości, dbanie o "podstawowe interesy Rzeczypospolitej Polskiej".
 
 
glina 
chorąży
CYWIL



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 250
Wysłany: 2009-05-06, 20:04   

wiek napisał/a:
A na poważnie, to ta uchwała SN znacznie ułatwi, szeroko rozumianemu wymiarowi sprawiedliwości, dbanie o "podstawowe interesy Rzeczypospolitej Polskiej

Ja za bardzo nie rozumiem postawy SN, bo jak można już ujawnioną tajemnicę ponownie ujawnić. To tak jakbym w dniu gdy przeczytałem artykuł tych panów, streścił go tu na forum i Rzeczpospolita Polska zaczęłaby mnie ścigać za dalsze ujawnianie tej "tajemnicy ujawnionej".
Dręczy mnie pytanie co robi się z dokumentacją niejawną, która została ujawniona? skreśla się klauzule, nanosi się w ewidencjach zmiany :?: :idea: :!:
 
 
Grzechotka 
FILOZOF



Pomógł: 75 razy
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 2125
Wysłany: 2009-05-07, 16:43   

glina napisał/a:
Ja za bardzo nie rozumiem postawy SN, bo jak można już ujawnioną tajemnicę ponownie ujawnić.


Po pierwsze trzeba określić "granicę" ujawnienia czegoś bądź nie. Gdy w firmie o "tajemnicy" wie tylko jeden dział i przez przypadek stanie się tak, że "tajemnicę" pozna cała firma to czy to oznacza, że coś jest już jawne i może o tym wiedzieć każdy obywatel w RP ? Gdy znajdziesz w koszu stertę dokumentów zawierającą "mnóstwo" danych osobowych, to czy możesz je opublikować w mediach nie narażając się na sankcję ? Czym innym jest informowanie "publiki" o tym, że "coś" wrażliwego znaleziono a czym innym jest publikacja niejawnej treści znalezionego "niejawnego newsa".
 
 
Dziadek_Jacek 
kandydat


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 32
Wysłany: 2009-05-08, 22:50   

Kałamarzom i gryzipiórkom należą się wielkie czapy śniegu za ujawnianie określonych informacji. Tylko przyklasnąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group