Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
WYBORY

Mój faworyt w najbliższych wyborach...
Samoobrona RP
5%
 5%  [ 3 ]
Prawo i Sprawiedliwość
5%
 5%  [ 3 ]
Platforma Obywatelska
9%
 9%  [ 5 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
0%
 0%  [ 0 ]
Liga Polskich Rodzin
1%
 1%  [ 1 ]
Unia Wolności
1%
 1%  [ 1 ]
Socjaldemokracja Polska
11%
 11%  [ 6 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej
14%
 14%  [ 8 ]
Unia Pracy
0%
 0%  [ 0 ]
Partia Demokratyczna
3%
 3%  [ 2 ]
jeszcze się nie narodził :)
46%
 46%  [ 25 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 54

Autor Wiadomość
Dzaba 
MODERATOR
MON



Pomógł: 61 razy
Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 1348
Wysłany: 2005-06-13, 19:42   

Borgia napisał/a:
Dżaba napisał/a:
TYM RAZEM będe miał czyste sumienie, że nie dałem się ogłupic.... zmanipulowac.... że nie byłem tylko mięsem wyborczym.....


Dżaba, jesteś pewien, że sumienie będziesz miał czyste? przecież brak głosu to też głos..tylko na kogo? dowiesz się po wyborach. Przyjdzie nowa ekipa, a ty usiądziesz sobie w parku na ławeczce i będziesz wszystkim oznajmiał, jak to jest źle i generalnie fe, a przy tym wszystkim bedziesz zapewniał innych, że Ty do tego ręki nie przyłożyłeś...tylko, że to już będzie kłamstwo. Nie masz wyboru..chcesz, czy nie..komuś w tych wyborach pomożesz, więc może warto zastanowić się nad powiedzeniem " z dwojga złego..." ?
pozdrawiam :)



Ależ to byłby powrót do historii:
z dwojga złego wybraliśmy najpierw W. a potem K. na prezydenta....
z dwojga złego w 1981r. wprowadzono to co wprowadzono....
z dwojga złego wybrałem kolorowy telewizor...... :mrgreen:

TERAZ to ja dziękuję i z tego dwojga wolę wybrac zupełną apatię wyborczą, gdyż jakikolwiek wybór "z dwojga złego" wg mnie nic nie zmieni w elitach władzy......
Marionetki zostaną marionetkami..... uciekinierzy będą dalej uciekinierami... a klakierzy jak nimi byli tak będą nadal.....
Pojawią się tylko nowe barwy.... nowe maski, pod którymi wdzięczyc się będą do tłumu te same postaci, które obserwujemy od 15 lat..... :?

Ja w tym już nie mam zamiaru uczestniczyc..... - i to jest własnie mój wybór ("z dwojga złego" wybieram własnie to)
 
 
Borgia
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-13, 20:03   

no cóż..siła Twoich argumentów jest powalająca i nie sposób nie zgodzić się z Tobą. Szkoda, że w tym wszystkim zaczyna brakować nas POLAKÓW, którzy ponad 100 lat walczyli o to, aby POLSKA ponownie znalazła się na mapach świata, aby POLSKA posiadała własną tożsamość, wreszcie aby POLAK mógł być POLAKIEM i mógł posiadać swój język ojczysty, aby miał miejsce, z którym może się utożsamiać...i nie był kloszardem Europy. Przyszła demokracja...utraciliśmy autorytety, wartości patriotyczne i co gorsza...utracilismy chęć walki...utracilismy coś co nas charakteryzowało i wyróżniało spośród innych.

pozdrawiam
 
 
Dzaba 
MODERATOR
MON



Pomógł: 61 razy
Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 1348
Wysłany: 2005-06-13, 20:26   

Borgia napisał/a:
utracilismy coś co nas charakteryzowało i wyróżniało spośród innych.


Straciliśmy coś uzyskując w zamian wiele, ale to wiele nie stanowi chyba powodu do dumy (oczywiście cały czas piszę w kontekście wyborów i polityków):
- staliśmy sie pośmiewiskiem Europy za hasło "Nicea albo śmierc" - gdyby ten polityk potrafił dotrzymywac słowa to dawno by już go nie było wśród żywych :?
- staliśmy się złomowiskiem Europy, bo gdzie jak gdzie, ale to po naszych drogach jeżdżą autka, których się wyzbywają w innych krajach :?
-staliśmy się jednymi z ostatnich, którzy bezkrytycznie popierają politykę wielkiego brata i w zamian mają "NIC" :?
- staliśmy się okupantami wbrew woli narodu, ale w imię dobrego samopoczucia kilku panów - oni nawet nie zauważyli, że argumenty, które były kluczowe do napaści na inny kraj okazały się chybione :?

FAŁSZ o obłuda........ i to niewżne na jakim szczeblu władzy, bo albo jest to makro albo mikro, ale fałsz i obłuda zawsze nimi pozostaną...... :?
 
 
Borgia
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-13, 20:45   ...staje do walki ze złem...

Dżaba, niezależnie od tego, jakie argumenty będziemy wytaczać w tej dyskusji, jakimi przykładami, z naszej historii, będziemy się podpierać..wszystko oscyluje wobec czegoś..czego obecnie brak...czyli do słynnej walki z "sejmokracją" celowo odnoszę sie tutaj do przewrotu majowego, już wyżej wskazałam, że brak nam autorytetów. Tak dalece się zagubiliśmy w kosmopolityźmie, papugowaniu, dbałości o tylko i wyłącznie nasze prywatne dobra materialne, że...no właśnie...nie ma osoby i nie ma na to perspektyw, która wzorem wziętym z historii naszego kraju wcieliłaby się w rolę Naczelnika i zrobiła pogrom na Wiejskiej.

pozdrawiam
 
 
wireq 
kapitan



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 745
Wysłany: 2005-06-14, 17:33   

Dedicated for Dżaba

wszystkim politycznie roznamiętnionym dyskutantom polecam słuchanie utworów znakomitego polskiego rappera O.S.T.R. Oto fragmenty dwóch hip - hopowych dziełek:

Kiedy się obudzę i znikną problemy, wiem to,
ciągłe wkurwianie się stanie się legendą.
Żyję nadzieją, że da świat się uleczyć,
czyli syf i ubóstwo – witaj w 2003!

["Witaj w 2003"]

Kochana Polsko dzięki za mądrość,
choć idę pod prąd za ludźmi,
którzy nazbyt zaufali pieniądzom
hańbiąc twoje godło
na bankietach z pompą.
Czekam na dzień w którym bez stresu spojrzę w bloku okno,
niepokój z troską, szczęście zastąpi,
choć śmiem w to wątpić.
Wierzę, że los który wartości skąpił,
w końcu sam siebie wykończy,
oddając to co nasze.
Wiesz, że każdy z nas ma patent,
by nie stać się Judaszem
wśród frajerów kreowanych przez prasę na zbawców
bohaterstwo miernikiem sejmowych wynalazków.
Polsko, to jest bagno zwane rzeczywistością
spróbuj mnie odciąć bym mógł cieszyć się wolnością
to brzmi słodko jak „Wedel” gdzie eden,
choć pod tym samym niebem
nie każdemu Bóg przyświeca
poczuj prawdę, która osiada na powiekach
To jest o miłości, której nie zmierzysz w monetach.

Miejsce Polska system samowolka,
cel to forsa w tym tkwi sekret,
biorę co los da
życie made in Polska
to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce


["Kochana Polsko"]

Polecam O.S.T.R. - naprawdę warto!
 
 
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2005-06-14, 17:38   

"Podobno każdy wolny jest i może robić to co chce..." :lol: :lol: :lol:
 
 
Borgia
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-14, 19:44   

wireq, Ty roznamiętniony słuchaczu hip - hop'u :) skoro w tę dysputę wplotły się już ścieżki dżwiękowe, to i ja chciałabym oprzeć się na słowach O.S.T.R zaczerpniętych z utworu "Wiele mysli".

[...]Wiele dróg myśli, wiele myśli
daj Bóg, żebym był w tym miejscu, gdzie mam być, jak najbliżej prawdy
[...]

o prawdzie można mówić wiele, pisać całe elaboraty i rozpatrywać ją na 100 różnych ujęć. Prawda jest, albo jej nie ma..nie ma stanów pośrednich, połowicznych, np półprawdy przynajmniej, ja takich stanów nie uznaję. Jednak prawdą jest, że:
- jesteśmy POLAKAMI,
- każdy POLAK utożsamia się ze swoim krajem, w przeciwnym wypadku nie jest POLAKIEM,
- każdy POLAK nie jest obojętny wobec problemów swojego kraju, -----//------
- każdy POLAK nie jest biernym obserwatorem, -----//------
- etc...
- każdy POLAK marudzi, zrzędzi, narzeka, krytykuje, w przeciwnym wypadku nie jest POLAKIEM! :)

pozdrawiam
 
 
kremenaros
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-20, 22:27   

W takim razie w naszym kraju jest bardzo mało POLAKÓW. Wystarczy posłuchać młodych, którzy widzą co się dzieje, te wszystkie "wałki" na wysokich szczeblach władzy, bezkarność, prawo które można interpretować na zasadzie "moim zdaniem" (a nie zdaniem prawa), wszechogarniający nas bałagan. Oni nie chcą mieszkać w tym kraju, i po prawdzie nie dziwię się.
 
 
i
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-29, 13:06   

Polacy charakteryzują się unikalnym stosunkiem do Państwa i do Prawa. Nie szanują dobra wspólnego a zagarniają wszystko pod siebie. Przejdą obojętnie obok zniszczonego, niszczonego lub niszczejącego dobra publicznego. Zapytani wzruszą co najwyżej ramionami - "to nie moje". Ale za "swoje" wydrapaliby drugiemu oczy. Żartobliwie bo żartobliwie ale jednak została ta cecha charakteru Polaka sportretowana w "Samych swoich". Czyli idąc za przykładem Pana Wasserman'a rzec można, iż "jest coś na rzeczy".
Polacy nie szanują Prawa. Każdy kierowca widzi to codziennie. Polacy są kombinatorami. Stąd też występują szalone trudności gdy chcemy przetłumaczyć na zachodnie języki takie słowa jak: "skombinować" czy chociażby nieśmiertelne "załatwić". Polacy są skorumpowani do szpiku kości. Polacy biorą i dają. Nikt jakoś nie podał do sądu pewnej międzynarodowej instytucji, która stwierdziła, że Ustawę w Polsce kupuje się za 1 mln dolarów.
Niektórzy próbują usprawiedliwiać te genetyczne wady Polaków 123-letnim okresem rozbiorów a potem 55-letnim komunistycznym odmóżdżaniem. Nie wystarczyło 21 lat Wolnej Polski okresu międzywojnia. Nie wystarczyło też 16 lat Wolnej III Rzeczpospolitej. Jakimi byli Polacy takimi pozostali. Niektórzy mają nadzieję, że to się zmieni. Może ludzie młodzi, niczym nie skażeni będą za kilkanaście, kilkadziesiąt lat tworzyć dobre Państwo. Śmiem wątpić. Człowiek młody nie jest skażony czasami komunizmu. Ale jest codziennie infekowany coraz to nowymi doniesieniami o aferach, korupcji, sprzedajnych politykach i - z czasem albo wejdzie między wrony tak by krakać jak i one albo będzie skazany na trudne życie od pierwszego do pierwszego z codzienną obserwacją w Telewizji jak to cwaniacy mają się dobrze a nawet coraz lepiej.

i
 
 
IN 
Site Admin



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1011
Wysłany: 2005-07-20, 06:04   

i napisał/a:
(...) Polacy są kombinatorami. Stąd też występują szalone trudności gdy chcemy przetłumaczyć na zachodnie języki takie słowa jak: "skombinować" czy chociażby nieśmiertelne "załatwić". (...)


Święte słowa... Przykładów przyzwolenia społecznego na kombinatorstwo /czytaj - złodziejstwo/ można mnożyć: magnesy neodymowe oszukujące wszelkiego rodzaju liczniki, nie płacenie abonamentu rtv, kopiowanie filmów, muzyki, programów itd. Mało tego, że kradniemy, to z dumą obnosimy się z tym wokół. Powiedzmy wprost i nazwijmy rzecz po imieniu - Polacy złodziejstwo mają we krwi. Cwaniakujmy dalej, a napewno do niczego dobrego nie dojdziemy. Miło jest wytykać innym, tym na "górze", proponuję zacząć właśnie od siebie i zadać sobie pytanie: dlaczego "kombinuję" /czyt. kradnę/ ??? :)
i - nasze pokolenie już świata nie zmieni...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group