Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)


Poprzedni temat «» Następny temat
Kuszenie kandydata
Autor Wiadomość
wireq 
kapitan



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 745
Wysłany: 2005-07-05, 01:04   Kuszenie kandydata

Kiedy w latach 80. przebywałem w USA na stypendium, amerykańskie służby specjalne próbowały namówić mnie do współpracy, o czym poinformowałem polski konsulat - poinformował marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz. Zgodnie z obowiązującym prawem skontaktowałem się z polskim konsulatem i poinformowałem o tym wydarzeniu konsula odpowiedzialnego za współpracę naukową i wymianę stypendialną. Poproszono, żebym to opisał, zrobiłem to. Jest to jedyny dokument, jaki znajduje się w tzw. zasobach IPN-owskich - powiedział Cimoszewicz w Sejmie. (...) Jak można stawiać komuś zarzut z tego powodu, że odmówił współpracy i z polską służbą, i z zagraniczną służbą - jak można w takich okolicznościach kogoś stawiać pod moralnym pręgierzem? To się nie mieści w pojęciu normalności - powiedział marszałek Sejmu.

[ źródło: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat ]

IPN - owskie zbiory coraz częściej ilustrują działania werbunkowe realizowane wobec obywateli PRL przez służby specjalne innych państw. Niektórzy politycy, dziennikarze i pracownicy IPN, zachłystujący się nieskazitelną moralnością wywiadów zachodnich, możeby lepiej zaprzestali "prania mózgów" czytelnikom i słuchaczom. Czy rzeczywiście działania werbunkowe służb peerelowskich były czynami haniebnymi, a tożsame czynności Amerykanów, Anglików lub Niemców wiekopomnym dziełem dla dobra ludzkości? Werbunek jest tylko werbunkiem, szpieg szpiegiem, a specsłużby powołuje się nie po to, aby krzewiły miłość i moralność.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group