Strona Główna INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

WITAMY NOWEGO ADMINA :)

Znalezionych wyników: 141
INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Polski szyfrant zniknął
wireq

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 45910

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2009-05-11, 18:06   Temat: Polski szyfrant zniknął
Dziadek Jacek napisał:
Cytat:
Szkoda, że wogóle taki news pokazał się w prasie.


W krajach, w których funkcjonują normalne służby specjalne, takie newsy są "sterowane", czyli publikacja informacji z podwórka służb ma pewien konkretny (dyskretny i niezrozumiały dla ogółu) cel.
Czy w naszym kraju funkcjonują normalne służby: oto jest pytanie?
  Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
wireq

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 36841

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-11-28, 17:18   Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
Grzechotko, wyluzuj, please ... :grin:
A temat rzeczywiście godny jest kłódki, bo jak widać nie spotkał się z nadmiernym zainteresowaniem forumowiczów.

I jest kłódka :wink:
kancer
  Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
wireq

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 36841

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-11-28, 13:05   Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
Grzechotka napisał:

Cytat:
i tylko muzyka wciąż gra


No właśnie; i to utrwalona na nielegalnych mp3.
  Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
wireq

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 36841

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-11-28, 12:04   Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
Grzechotko, nie smuć proszę - Twoje argumenty nie trafiają mi, niestety, do przekonania. Sygnalizowane przez Ciebie problemy były już niejednokrotnie przedmiotem starć i polemik na forum.
  Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
wireq

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 36841

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-11-28, 10:49   Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
Grzechotka napisał:
Cytat:
Osobiście nie porównywałbym osób fizycznych, które łamią prawa autorskie do tego samego procederu popełnianego przez instytucje.


A słyszałeś coś o równości podmiotów wobec prawa?

Grzechotka napisał:
Cytat:
Ale klauzule tajności to nie jeden jedyny element identyfikowania informacji niejawnej.


Wielokrotnie na tym forum toczyły się na ten temat polemiki, więc nie ma sensu wyważać otwartych wcześniej drzwi. Mnie interesuje praktyka, a nie teoretyczne rozważania nad definicjami kompletnie niezrozumiałymi, nieostrymi i życiowo nieprzydatnymi dla typowego przedstawiciela rasy ludzkiej, który w swoim życiu zawodowym i prywatnym nie ma czasu i możliwości (również intelektualnych) aby ocenić, czy stykając się z informacją nieposiadającą klauzuli ostrzegawczej powinien traktować ją z rytuałami określonymi w przepisach ustawy o ochronie informacji niejawnych.
  Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
wireq

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 36841

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-11-28, 09:45   Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
Grzechotko! Nie masz powodu, aby kogokolwiek za cokolwiek przepraszać.

Mnie też lekko ponosi, gdy czytam o osobliwych teoriach wygłaszanych przez przedstawicieli prokuratury. I nie chodzi mi o cenzurowanie wiadomości, lecz o jej rzetelność.
Akcentowana przeze mnie konieczność dostrzegania różnic pomiędzy izbą a urzędem skarbowym wiąże się nie tyle z analizowaniem struktur organizacyjnych tych instytucji, ale z odmiennymi zadaniami i kompetencjami tych organów, m. in. w sferze bezpośredniego dostępu do baz danych podatników. I jeszcze jedno: sądzę, że gdyby prokuratura wtargnęła do wszystkich domostw w RP w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania oraz dowodów piractwa vel naruszania praw autorskich i pokrewnych, to kraj nasz stałby się pustynią informatyczną. I nie bądźmy obłudni, że jest inaczej.

Na zakończenie raz jeszcze podtrzymam pogląd, że postawienie komukolwiek zarzutu nieumiejętnego postępowania z tajemnicę służbową nie może mieć charakteru abstrakcyjnego. Podobnie, jak policjant nie ma prawa ukarać mnie mandatem za postawienie auta na parkingu przed sklepem powołując się na okoliczność, że na zajętym przeze mnie skrawku terenu mogą chcieć zaparkować inwalidzi. Jeżeli miejsce to nie będzie oznaczone właściwą informacją ostrzegającą, to jest dostępne dla każdego. Przekładając to na zagadnienia ochrony informacji niejawnych rodzi się jedyny, możliwy i sensowny wniosek: po to ustawodawca wprowadził klauzule tajności, aby ostrzegały o konieczności właściwego postępowania z określoną informacją.
  Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
wireq

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 36841

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-11-26, 22:55   Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
Grzechotka napisał:
Cytat:
Zaraz, zaraz, czy mam (mamy) rozumieć, że opisywana w mediach informacja nigdy nie miała miejsca a cała "afera" jest tylko wymysłem prokuratury, prowokacją nastawioną na.........

Być może. Od ujawnienia tych szokujących zdarzeń minęło sporo czasu i coś cicho o zarzutach i procesach sądowych. Z afery łączącej się z przechadzkami bez krawata po jednym z pięter pewnego hotelu też pierwotnie uczyniono aferę o kosmicznym znaczeniu. I co?

Grzechotka napisał:
Cytat:
Liczy się sam fakt możliwości popełnienia przestępstwa a nie to czy to był urząd skarbowy czy izba skarbowa.

No, no ... Były minister sprawiedliwości byłby uszczęśliwiony, że tak Waćpana wyedukował. Faktycznie, po kiego diabła ścigać przestepców - czyż nie prościej zabrać się profilaktycznie za kandydatów do tego miana?

Grzechotka napisał:
Cytat:
W artykule i informacji podano, że chodzi o serwery i komputery pracowników urządów skarbowych... a przepraszam, administrator systemu, sieci czy serwera to aby nie jest pracownikiem urządu


Dziwne, bo ja czytam ten tekst i dostrzegam jeno izby skarbowe. A propos, zanim kolego nie nabierzesz orientacji czym różni się izba skarbowa od urzędu skarbowego, to moze lepiej nie wypowiadaj się autorytatywnie, w tonie godnym Katona.

Grzechotka napisał:
Cytat:
A czy potrzeba znaleźć w systemie teleinformatycznym chociażby jednen plik zawierający informacje jednoznacznie sygnowane jako "zastrzeżone" lub "poufne", żeby postawić komuś zarzut nieumiejętnego postępowania z tajemnicę służbową (informacją niejawną) ? Wydaje mi się, że serwer plików urzędu skarbowego może przechowywać informacje o dużym ciężarze gatunkowym


Ano, potrzeba, aby nie robić gawiedzi wody z mózgu dla medialnego poklasku. Nie spodziewałem się, że spod Twojej klawiatury (nie jesteś Grzechotko przecież laikiem w dziedzinie ustawy o ochronie informacji niejawnych) wyjdą tak dziwne interpretacje. Nie zdziwi mnie zatem, gdy ogłosisz, że wszystkie informacje dostępne na naszej planecie są informacjami niejawnymi, bo jak się uprzeć, to każda ma "duży ciężar gatunkowy" (cokolwiek to znaczy).
  Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
wireq

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 36841

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-11-26, 21:17   Temat: O tym, co znaleziono na dyskach pracowników izb skarbowych
Drogi Grzechotko!
Tak się dziwnie składa, że jestem pracownikiem jednego z urzędów skarbowych. Mógłbym złośliwie przejechać się po szokujących czytelnika treściach wygłoszonych przez prokuraturę. Niemniej oszczędzę sobie nerów i zacytuję opinię jednego z dyskutantów z serwisu www.vagla.pl, doskonale komentującą sytuację:
Cytat:
incognitus napisał:Jako użytkownik komputera w urzędzie skarbowym nie mam wystarczających uprawnień, aby wykonywać takie czynności o jakich mowa w informacjach prasowych. Mają je tylko admini i to być może nie w urzędzie skarbowym lecz dopiero w izbie skarbowej. Patrz komentarze w serwisie www.skarbowcy.pl.


Przywołany incognitus ma 100% racji.Nie twierdzę, że rzeczywistość związana z informatycznym aspektem działań urzędów skarbowych jest różowa - ale nawet w świetle wklejonej przez Grzechotkę informacji - łatwo stwierdzić, że przypadki naruszeń przepisów dotyczą izb skarbowych, a nie urzędów na co dzień zajmujących się obsługą podatników i przetwarzaniem informacji na ich temat. I jeszcze jedno: znając sytuację w skarbowości wiem, że nikły procent urzędów skarbowych przetwarza informacje niejawne w systemeach TI.
  Temat: Rząd powołuje kolejną służbę specjalną
wireq

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 22654

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-09-22, 21:47   Temat: Rząd powołuje kolejną służbę specjalną
Zgoda, trochę jest ...

Lecz w supermocarstwie, jakim niewątpliwie jawi się Najjaśniejsza Rzeczpospolita, służb jest wciąż za mało. :twisted:
  Temat: Rząd powołuje kolejną służbę specjalną
wireq

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 22654

PostForum: NIEJAWNOŚCI   Wysłany: 2008-09-10, 18:30   Temat: Rząd powołuje kolejną służbę specjalną
Karen napisał:
Cytat:
W żadnym państwie na świecie nie ma tylu służb specjalnych co w Polsce !


Osobiście popieram zjawisko, polegające na tym, że specsłużby rozmnażają się, jak króliki. Za jakiś czas parlament V, VI lub VII RP powoła IPN-bis, który będzie miał cudowne pole do POPISU. Grunt to dać ludziom pracę - nawet bezsensowną :twisted: .
 
Strona 1 z 15
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group