INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

NIEJAWNOŚCI - IPN nie zwróci oświadczeń lustracyjnych

wireq - 2007-06-10, 15:50
Temat postu: IPN nie zwróci oświadczeń lustracyjnych
Na stronie internetowej tygodnika "Newsweek" czytamy, że IPN wbrew orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego nie zamierza na razie zwracać oświadczeń lustracyjnych. Niewykluczone też, że przystąpi do ich sprawdzania. Według IPN lustrowani zakładali, że przepisy są zgodne z konstytucją i że ich oświadczenia będą weryfikowane. Dlatego jeśli TK wyraźnie tego nie zabroni, IPN jest gotów przystąpić do sprawdzenia złożonych oświadczeń. [ http://www.newsweek.pl/ar...p?Artykul=19012 ]
Za komuny modne było nazywanie określonych organów "państwem w państwie". Jak szybko historia zatacza koło.

IN - 2007-06-10, 16:21

A ja powiem krótko: pośpiech zawsze jest wskazany przy łapaniu pcheł... :lol:
Dzaba - 2007-06-10, 17:02

Pewnie na podstawie tychże oświadczeń już powstaje następna "odpowiednia" lista - co tam orzeczenia TK - katoprawicowcy przecież wiedzą lepiej :???:
A może ktoś z tych co złożyli oświadczenia zażąda zwrotu takowego, a gdy IPN dalej bęzie zwodził i odwlekał sprawę to wystąpi na drogę sądową - może wtedy coś w przedmiotowej sprawie drgnie...
I to się nazywa "państwo prawa" w wykonaniu prawicy...

kancer - 2007-06-10, 19:03

IPN po prostu walczy o przetrwanie i chce za wszelką cenę pokazać, iż jego dalsze funkcjonowanie ma uzasadnienie i jest niezbędne dla IV RP.
wiek - 2007-06-10, 19:07

... i jedzeniu z jednej miski. To tak gwoli uzupełnienia postu Admina. Było to ulubione powiedzenie mojego szefa kompanii. Adminie mam problem z cytowaniem innych postów. Proszę o pomoc.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group