INFORMACJA NIEJAWNA - FORUM
zapraszamy do dyskusji...

SONDY - agentura...

IN - 2006-08-26, 12:27
Temat postu: agentura...
Czy pracodawcy powinni zwalniać z pracy byłych agentów /pracowników/ specsłużb?
Askman - 2006-08-26, 13:09

A może lepiej nie zwalniać i wykorzystać ich ,,agenturalne" zdolności w interesie własnej firmy?
IN - 2006-09-10, 13:33

Zadziwiające, że nikt nie chce wyrazić swojej opinii w tym temacie... :neutral:
Tajny - 2006-09-11, 11:31

NIkt się nie wypowiada, bo to złożony temat...nie da się na zasadzie ankiety sprawdzić jakie społeczeństwo ma na ten temat zdanie.

to złożony problem i dobrze Sz. P. Adminie o tym Pan wie:)

Pozdrawiam

torpeda1974 - 2006-10-18, 11:51

witam! ankieta jest ok. a ja mam pytanie do wszystkich: gdzie udadzą sie (bądź kto sie do nich pofatyguje) osoby które nie otrzymają oferty pracy w nowych słuzbach? wiekszość z nich jak mniema to fachowcy w swojej pracy.
Dzaba - 2006-10-18, 12:43

Teoretycznie rzecz biorąc powinni oni być wyznaczeni na inne stanowiska służbowe w resorcie ON lub przeniesieni do rezerwy kadrowej bądź też powinien im być wypowiedziany stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej.
Ponadto osoby te nie mogą być wyznaczeni na stanowiska służbowe w sądach wojskowych, w prokuraturach wojskowych, w jednostkach Żandarmerii Wojskowej, a także na stanowiska służbowe w wojskowych jednostkach rozpoznania oraz jednostkach zwiadowczych.
Tak stanowi art.65 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 roku przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego

Ale to tylko teoria, bo wystarczy zajrzeć na stronę Żandarmerii Wojskowej by przekonać się, iż ostatni szef WSI gen.bryg. Jan Żukowski został komendantem głównym ŻW.
Znowu wyszła na jaw maksyma, że prawo jest, ale tylko dla "maluczkich".... :???:

Nie ulega wątpliwości, że osoby te nie zostaną zostawione same sobie, że ktoś chętnie będzie próbował do nich dotrzeć, by zdobyć wiedzę, którą oni dysponują.... :razz:

IN - 2006-10-31, 06:11
Temat postu: PiS chce odebrać ubekom emerytury
PiS chce zrównać renty i emerytury byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL ze średnią krajową. – Fakt, że ich uposażenia sięgają siedmiu tys. złotych, to niesprawiedliwość dziejowa – argumentują posłowie.

W Sejmie znajduje się już projekt ustawy przewidujący odebranie emerytur funkcjonariuszom PRL-owskich służb. Ale tylko tym, którzy dopuścili się na polskich obywatelach zbrodni komunistycznych. – Poważnie rozważamy rozszerzenie tego projektu – informuje ŻW poseł PiS Tadeusz Cymański.
– Chcemy, by konsekwencje dosięgły wszystkich byłych funkcjonariuszy. Ci, którzy dopuścili się zbrodni komunistycznej, całkowicie straciliby renty i emerytury, uposażenia wszystkich pozostałych zostałyby zrównane ze średnią krajową – dodaje.

Oni gnębili opozycję

Funkcjonariuszy których służb miałyby dotyczyć te konsekwencje? – Na pewno byłych pracowników Urzędu Bezpieczeństwa i Prokuratury Wojskowej z czasów stalinowskich – podkreśla Cymański. – Zastanawiamy się też nad Służbą Bezpieczeństwa i Informacją Wojskową – dodaje.
Szef klubu PiS Marek Kuchciński argumentuje: – Niektóre emerytury byłych esbeków, ubeków czy sędziów, którzy wydawali wyroki na działaczy opozycji demokratycznej, sięgają sześciu, siedmiu tysięcy złotych. To jest niesprawiedliwość, z którą trzeba skończyć – twierdzi.

źródło >>>

Dzaba - 2006-10-31, 16:53

Szkoda, że nie mówi się, iż niesprawiedliwością dziejową też jest to, że pewna pani zwana premierem odebrała ludziom wypracowane przez nich emerytury (np. ze 115% do 70%)... :???:

Co za durny kraj - chcieliby odbierac wszystko i wszystkim - szkoda, że nie myślą, aby tym samym sposobem odebrac sobie diet poselskich!!!
Jakoś nie słyszałem, by chciano je zmniejszyc - gdyby pensja zależała od efektów pracy do panowie posłowie musieliby zapomniec o swoich poborach.... :mrgreen:

inter123 - 2006-11-13, 20:31
Temat postu: Re: PiS chce odebrać ubekom emerytury
*IN* napisał/a:
...ich uposażenia sięgają siedmiu tys. złotych, to niesprawiedliwość dziejowa...


A ja myślę, ze niesprawiedliwością dziejową jest to, że posłowie/senatorowie biorą znacznie większą kasę, i inikt im nie obcina dniówek, jak ich nie ma w pracy (np. na sali obrad) :wink:

rysiu - 2007-02-02, 19:09

Dla mnie niesprawiedliwością dziejową jest 1000 zł emerytury dla byłej pielęgniarki kontra 7000 dla byłego oprawcy. A w ogóle myślę,że samo pytanie jest chyba trochę niefortunne i zbyt ogólnikowe. Dlaczego potępiać w czambuł wszystkich agentów ? Są przecież wśród nich także wysokiej klasy specjaliści... :roll:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group